תפריט

גוט טאלנט: מכבי כישרונות חדרה
מחזיקת גביע המדינה לשעבר מציגה שתי זוגות אחיות בהרכב, שהן שחקניות נבחרת ישראל כעת ובעבר, ובכלל קבוצה שמצליחה בליגת העל ומפתחת את שחקניות הדור הבא. תכירו - הכישרונות מחדרה
| 21/01/2019
תכירו: מכבי כישרונות חדרה, מצמרת ליגת העל לנשים, שמספקת לנו סיפור יפה (מלבד העובדה שהיא הקבוצה היחידה העונה שטרם נוצחה). בהרכב שלה משחקות שתי זוגות אחיות – דניאל וטל סופר, ורעות ושני דוד, שגדלו במועדון. אגב, שתיים מהן – דניאל ושני – שחקנית כנף והבלם – משחקות כעת בנבחרת ישראל, כאשר גם האחיות טל ורעות לבשו בעבר את מדי הנבחרת הלאומית.


הכדורגל בחדרה חזר בשנתיים האחרונות לקדמת הבמה בזכות ההצלחה של קבוצת הגברים, אבל קבוצת הנשים עושה חיל בשנים האחרונות. היא זכתה לפני 3 שנים בגביע המדינה, עם נתון נהדר 11 מתוך 13 השחקניות ששיחקו באותו משחק גמר – גדלו והתפתחו במועדון שאותו מנהל ומוביל יעקב גלאם.
בחדרה ממתינים כעת להשלמת הבנייה של המגרש בגבעת אולגה הסמוך לים, כדי שיוכלו להפסיק את הנדודים בין מגרשים ולהרגיש, בבית. התקווה שזה יקרה עוד העונה.
כאמור, קבוצת הבוגרות של מכבי כישרונות חדרה, אותה מדריך דני פודגראנו, מתבססת על שחקניות מקומיות, בהן שובל טויל, ספיר סרוסי, טל אסייב וחנין נאסר. לצידן, יש זרות – שוערת מנבחרת טרינידד וטובאגו. הבלם מגיעה מג'מאייקה, ובקבוצה צירפו לאחרונה שחקניות התקפה מברזיל ומרומניה.

קבוצת הילדות של מכבי כישרונות חדרה

במחלקת הנוער פעילות כעת 55 שחקניות, ב-3 קבוצות גיל – נערות, ילדות וטרום. "בכל הגילאים אנחנו בין 4 הקבוצות הטובות כיום בארץ", מדגיש גלאם. "מה שמייחד את המועדון שלנו הוא שאנחנו מגדלים ומטפחים את השחקניות – והן מגיעות אלינו לא רק מחדרה אלא מכל האיזור. המטרה היא להרחיב את הפעילות לקראת העונה הבאה בשכבת הגיל הצעירה, ולעשות את קפיצת המדרגה בשנים הקרובות".


גלאם משוכנע שההצלחה בכדורגל גברים, תורמת גם לנשים: "כל ענף ספורט שמצליח, ובטח הכדורגל – מביא להתייחסות אחרת גם אלינו. זה מתחיל מהרצון של העירייה להשקיע במתקנים, לתמוך בספורט. חדרה היא בהחלט עיר של כדורגל. השאיפה מבחינתנו היא להיצמד כמה שניתן לצמרת הגבוהה. אנחנו מפגרים כרגע ב-5 נקודות מהמוליכות קרית גת ואס"א ת"א, ואני מקווה שהשינויים האחרונים שאנחנו מבצעים – יעזרו לנו לצמצם את הפער".


בליגת העל לנשים פעילות 9 קבוצות, בהן מ.ס קרית גת, אס"א ת"א, מכבי חולון, מ.כ רמת השרון, האקדמיה לכדורגל בנות, הפועל בארר שבע, הפועל רעננה ובנות נתניה.

מגרש הכדורגל שנבנה בחדרה, ובו תוכל לשחק בקרוב הקבוצה
לכל החדשות »