תפריט

בשישי: טקס - "יקיר מכבי ישראל"
במסגרת ועידת מכבי ישראל שתתקיים בכפר המכביה יזכו 16 פעילים ופעילות ותיקים ומרכזיים להוקרה על תרומתם לקידום אגודות מכבי ישראל ומכבי הצעיר. טקס פרידה ייערך למנהל הספורט המיתולוגי עודד אברמסון
| 30/06/2019
הטקס המסורתי של הענקת עיטור "יקיר מכבי ישראל" – יתקיים ביום שישי בכפר המכביה, ויחלוק כבוד לפעילים ותיקים מרכזיים, שתרמו לאורך שנים, במגוון תפקידים, פעילויות, חינוך, וקידום של ספורט בכל רחבי הארץ, עבור מכבי ישראל ומכבי צעיר.

16 פעילים ופעילות יזכו לעיטור בהם ספורטאי עבר מצליחים, מאמנים ומנהלים, שכאמור מרביתם גם השקיע בהתנדבות, ויש להם תרומה משמעותית לקידום וניהול הספורט הישראלי ואגודות מכבי ישראל.


איזי שרצקי, פעיל מרכזי במכבי ישראל ומי שתורם לאורך שנים לטיפוח הפריפרייה ושגשוג קרית שמונה ומועדון הכדורגל שלה, בזירה המקומית והאירופית – זכה לתואר. שרצקי, שגדל במחלקת הנוער של מכבי ת"א, שיחק וניהל במועדוני מכבי ת"א, מכבי רמת עמידר וגם היה פעיל בקבוצת הכדורסל של הצהובים-כחולים. שרצקי שתורם רבות לקהילה - הפך מחלקה שמנתה עשרות בודדות של בני נוער והפך אותה למחלקה פורחת ומצליחה שמונה מאות שחקנים, שמעורבים בפעילויות בערכי חינוך ונתינה לקהילה.הטקס יועבר בשידור ישיר
בערוץ היוטיוב של מכבי ישראל ובעמוד הפייסבוק הרשמי


דמויות נוספות שזכו להוקרה היו עדי ברנה - מר ספורט מבית מכבי ת"א, שייסד את ענפי המשקולות וההיאבקות במועדון, פיתח מועדונים בפריפריה, והגיע להישגים אישיים כספורטאי וכיו"ר מחלקת האתלטיקה של הצהובים-כחולים.


זלמן 'זומיק' סמסונוב ששימש שנים רבות כיו"ר אגודת הטניס שולחן, בהתנדבות מלאה, והקדיש מזמנו עבור קידום המועדון שזכה בהישגים רבים, פיתוח תחרויות בינלאומיות. בנוסף לכך, כחבר מרכז מכבי, הוא תרם רבות לפיתוח ענף ההתעמלות, הכדורעף והכדורגל בישוב הצפוני.


אבנר פרליס – פעיל שנים רבות בקבוצות הכדורגל והכדוריד של מכבי רחובות, הדריך ואימן בקבוצת מכבי גן יבנה וסייע סייע בשיקומה של מכבי כפר גבירול, לאחר הטראומה והרצח הנתעב של שחקן הכדורגל, מוטי קינד ז"ל. במקביל פרליס קיים מפעל לזכרו של קינד, כולל קריאת מגרש על שמו. היה פעיל במכבי צעיר ונשא דגל של חינוך וערכים בתמיכה בפעילות ספורט בשכונות מצוקה.


צבי ויצנר - יו"ר מחלקת הכדורגל של מכבי חיפה בעבר, והיו"ר הצעיר ביותר בכדורגל הישראלי. שימש עשרות שנים כנציג מכבי ישראל בהנהלת ההתאחדות לכדורגל – בתפקידי יו"ר ועדת הנוער ויו"ר ועדת הכספים.
ויצנר, חבר רוטרי חיפה, נשיאות לשכת המסחר והתעשיה בצפון וקרן חיפה, תרם רבות לקידום הספורט וערכי חינוך מבית מכבי.

שלמה בן גל.  
מנכ"ל המכללה האקדמית וינגייט, ובעל קריירה ספורטיבית מרשימה והישגית במכבי ת"א. בן גל היה אלוף ושיאן ישראל בהרמת משקולות, וזכה בהישגים בתחרויות בינלאומיות. בן גל שימש בהתנדבות במשך 18 שנה כיו"ר איגוד האתלטיקה, כנציג מכבי ישראל, ובתפקידים ניהוליים בכירים במשחקי המכביה, הוועד האולימפי ומכבי ישראל. פעל לטיפוח פעילויות ספורט בפריפריה.


שלמה סופר ז"ל – פעיל מרכזי בתנועת מכבי צעיר לאורך 3 עשורים. דגל וקידם פעילות חינוכיות-ערכיות בתנועת הנוער, והפשטות והאמונה בדרך היו מרכיב מוביל באישיותו המיוחדת. שלמה ומכבי צעיר הלכו יד ביד עד יומו האחרון, כאשר במרץ 2016 הוא נפטר ממחלת הסרטן והשאיר אחריו מורשת מפוארת, של "לתת זה לקבל" – שאותה ממשיכים משפחתו וחבריו.

שרה צחי פעילה שהקימה ופיתחה את מועדון השחייה של מכבי ירושלים – שבהמשך התרחב גם למעלה אדומים השכנה. הגברת צחי תרמה רבות לקידום מחלקת הכדורסל של מכבי ירושלים, ונשאה דגל מאבק ולקידום בניית בית מכבי בבירה, שמתוכנן להיבנות בעמק המצלבה.


אבי(אברהם) פסקל – ספורטאי רב כישרונים, שייצג את נבחרת ישראל בכדוריד, את מכבי פ"ת בשחייה ובכדורמים. הפעילות המרכזית של פסקל התרכזה בניהול ובחינוך, כשהיה בין מקימי אגודת מכבי הארזים ר"ג, הדריך את קבוצות הנשים והגברים של המועדון והוביל אותם לזכיות בתארי אליפויות וגביעי המדינה. פסקל שימש כיו"ר המועדון, ותרם רבות להרחבת הפעילות של המחלקות הצעירות, בבנים ובבנות.

אורה גלזר – אשת חינוך שפעלה יחד עם בית הספר התיכון בליך להקמת פרויקט הכדורסל העירוני המצליח לצעירות. גלזר פעילה מעל לשני עשורים בכדורסל הנשים, והשקעתה הפכה את מכבי רמת חן למועדון מוביל והישגי. גלזר משמשת כיו"ר ועדת הנשים במכבי ישראל, חברת הנהלת מכבי תנועה עולמית, הוועד האולימפי והוועדה לשוויון מגדרי. הגברת גלזר היא משקיעה רבות בקידום כדורסל הנשים במסגרת איגוד הכדורסל.
 
בני ברנשטוק שימש כיו"ר מועדון הכדורגל של מכבי חיפה, ולימים העביר את שרביט הניהול ליענקל'ה שחר. היה שותף לימיה היפים באליפויות הראשונות, ובהצמחת דור שחקנים שפיאר את הכדורגל הישראלי. מילא לאורך שנים רבות תפקידים של יו"ר קבוצת הוותיקים של מכבי חיפה ויו"ר ליגת הוותיקים הארצית. כיהן כיו"ר קבוצת הכדורסל של מכבי חיפה וחבר הנהלת מכבי חיפה כרמל.
 

דורית זלץ- לימור. אלופת ושיאנית ישראל בעבר במשחי חתירה ופרפר, וחותרת אמיתית למצוינות. הגורל הוביל לכך שהיא השיגה את הקריטריון למשחקים האולימפיים במינכן, אולם הוא נקבע...4 שעות לאחר סגירת רישום הספורטאים הישראליים והיא נשארה בארץ וניצלה מהטבח האכזרי. אימנה והובילה את בתה הילה ואת בנה ארי להישגים כשחיינים בנבחרות ישראל. הרוח החיה סביב פעילות אגודת השחייה המצליחה של מכבי קרית אונו, ומי שמכהנת כיו"ר ועדת הנשים באיגוד השחייה הישראלי, ועדיין חותרת במים להצלחות בקטגוריית המסטרס.

 
יוסי גבע – קפטן קבוצת הכדוריד המיתולוגית של מכבי ראשל"צ – ושותף להישגי הבכורה שלה באליפות ובגביע המדינה, וההצלחה בהגעתה לחצי גמר גביע אירופה מול ברצלונה. שימש כיושב ראש המועדון המצליח במשך 26 שנים! היה ממקימי א.כ נס ציונה, ולימים שימש כיושב ראש איגוד הכדוריד. אהבהתו הגדולה הייתה תחום האימון, והוא קידם וטיפח מאות שחקנים צעירים וקידם את מחלקת הנוער של מכבי ראשל"צ.


משה מאירי, יקיר העיר פתח תקוה, חניך ומדריך במכבי צעיר ואגודת מכבי אבשלום פ"ת. מאירי שימש כמאמן הנבחרות הצעירות של ישראל ובתפקידי ניהול מקצועי ואימון במכבי פ"ת, ובמועדונים מבית מכבי - מקריית גת, מכבי יבנה ומכבי רמת עמידר – עימה העפיל לליגה הבכירה. הצמיח, חינך וטיפח דורות של שחקנים – מהגדולים ביותר שפיארו את הכדורגל הישראלי במילניום הקודם.
 
סלע מנדל – משפחת מנדל היא שם נרדף למכבי פ"ת, כאשר סלע עצמו, ובני משפחתו (3 דורות!) תרמו לאורך שנים במגוון תפקידים ועמדות, ממשחק ועד ניהול המועדון. הדור הצעיר שיחק גם בקבוצת הנשים. סלע היה פעיל במכבי צעיר, לצד היותו שחקן כדורגל וגם כדורעף. תרם בתפקידי ניהול וראיית חשבון, בהתנדבות, לפעילות של המועדון מאם המושבות, ובמקביל לרווחת כדורגלנים והכרתם כעובדים. משמש כחבר מרכז מכבי וחבר הנהלת ההתאחדות לכדורגל עשרות שנים – בוועדות החינוך, הכספים והמכרזים.
 

יצחק פרי, יושב הראש האגדי של מכבי ראשל"צ בכדורסל, שעשתה לפני 3 שנים היסטוריה עם זכייתה באליפות המדינה. בצעירותו פרי אגב שיחק כדורגל במכבי ת"א יחד עם צביקה רוזן ומיקו בלו, אבל בשנות השבעים הפך את מכבי ראשל"צ בכדורסל למפעל חייו. מפעל משפחתי, שהמריא מהליגה החמישית אל הליגה הבכירה, ולהצלחות מרשימות במחלקת הבוגרים והנוער. כיום, במחלקת הנוער של הכתומים פעילים כ-1500 שחקנים, ופרי שמשלים 32 שנים במצטבר כיו"ר - רואה עתיד. 


הטקס במסגרת ועידה מכבי ישראל, שבה ייערכו בחירות להנהלה ומוסדות התנועה, ויתקיים בנוסף גם טקס פרידה מעודד אברמסון וניצה הנדשטוק. האירועים יפתחו ביזכור לפעילי מכבי ישראל, ולאחר מכן ראשי מכבי ישראל היו"ר יורם אייל, המנכ"ל נאור גלילי, יו"ר הוועד האולימפי יגאל כרמי, מנכ"ל משרד התרבות והספורט יוסי שרעבי ויו"ר הטוטו יוסי פילוס יישאו ברכות.

 
לכל החדשות »